Mahalle Meclisi

Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” mahalle buluşmaları kapsamında Reşadiye Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, vatandaşlardan gelen öneri, talep ve şikâyetleri dinledi.

Toplantı Öncesi Esnaf ve Vatandaşlarla Sohbet

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” mahalle buluşmaları kapsamında vatandaşlarla buluşmayı sürdüren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, mahalle toplantısı öncesinde mahallelinin ihtiyaçlarına ve sorunlarına çözüm bulmak amacıyla mahallede incelemelerde bulunurken esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Reşadiye Mahallesi Atatürk İlkokulu bahçesinde düzenlenen toplantıya Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un yanı sıra, Başkan Yardımcıları Adnan Kum, Güner Çetin, Özcan Veysel Tunçcan, İbrahim Turgut Bolat ve Hakan Öztürk ile Reşadiye Mahallesi Muhtarı Yelda Tuncer, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Sorular Yanıtlandı, Kayıt Altına Alındı

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” mahalle buluşmasının açılışında mahalle ve kente dair gerçekleştirdiği sunum ve bilgilendirmelerin ardından vatandaşlardan gelen öneri, talep, soru ve şikâyetleri yanıtladı. Gelen soru ve önerileri değerlendirerek tek tek kayıt alınmasını sağlayan Başkan Sarıkurt, taleplerin kısa vadede çözüme kavuşabilmesi için başkan yardımcılarının yanı sıra ilgili birim müdürlerini de görevlendirdi.

“Görüş ve Önerileriniz Kıymetli”

Çorlu için üretmeye ve halk ile birlikte çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Sarıkurt, vatandaşlardan gelen her türlü görüş, öneri ve eleştirinin kendileri için kıymetli olduğunu ifade ederek, “Daha güzel ve çağdaş bir kent inşa edebilmek, geleceğe dair yatırımlar yaparak kentimizin marka değerini yükseltmek en büyük arzumuz. Bu kapsamda siz değerli vatandaşlarımızın destekleri de bizler için kıymetli. Bu akşam bileri yalnız bırakmayarak gösterdiğiniz ilgi ve bizlerle paylaştığınız öneri, talep ve şikâyetleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kent için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. “dedi.

“Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” mahalle toplantısının sona ermesiyle birlikte Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt vatandaşlar ile bir araya geldi.

Öte yandan muharrem ayı dolayısıyla toplantı sonunda mahalle sakinlerine aşure ikramında bulunuldu. Çocuklar için de yüz boyama ve resimli kitap boyama etkinliği düzenlendi.

Neler Yaptık

BELEDİYE BANDOSU

Ekonomi ve Kültür Projelerimiz, Sosyal Projelerimiz
Belediye Bando ve Kent Orkestrası Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası, Kültür ve Sosyal İşler…

DEPREM SİMÜLASYON TIRI

Sosyal Projelerimiz
Deprem Simülasyon Tırı Deprem kuşağı üzerinde yer alan bölgemizde her an depremle karşı karşıya kalacağımızı…